Armut Lamba Özellikleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Armut lamba özellikleri açısından oldukça tercih edilen ampul çeşitlerinden birisidir. Ampuller, genel hatları itibari ile armut şeklini andırırlar. Armut lambaların Edison flamanlı modelleri, oldukça nostaljik ve hoş bir aydınlatmanın elde edilmesini sağlayabilir. Ampul ya da lamba çeşitleri arasından seçim yaparken, aydınlatma ihtiyacı göz önünde bulundurulmalıdır. Çok aydınlık ya da çok loş bir ortam, geçirdiğiniz zamanın kalitesini düşürebilir. Ders çalışılan ya da projeler gerçekleştirilen odalardaki aydınlatma iyi olmalıdır. Yatak odası gibi çok fazla aydınlatmanın gerekli olmadığı odalarda da loş ışık daha uygun olabilir. Aşırı ışık uyku düzenini olumsuz yönde etkileyebilir.

Armut Lamba Özellikleri

Armut lambalar, armut flamanlı lamba olarak da bilinmektedir. Piyasa araştırması yaparken bu isimle de arama yapılabilir. Armut lambalar, aydınlatma açısından çok yüksek bir performans sergileyemeyebilirler. Büyük ve geniş odalardan ziyade, küçük odalar için daha uygun bir tercih olacaktır. Sarı bir ışık yaydıkları için herkese hitap etmeyebilir. Farklı renklere sahip LED içeren modelleri de bulunmaktadır. Avizelerde birden fazla olacak şekilde kullanılabilirler. Bu sayede aydınlatmanın daha güçlü olması da sağlanabilir. Balkon ya da bahçe aydınlatmasında kullanılabilir.


Armut Lamba Çeşitleri

Armut lamba çeşitleri arasında flamanlı olanlar, sarıya ve turuncuya kaçan bir renkte ışık vermektedir. Nostaljik bir görünümleri vardır. Vintage dekorasyondan hoşlananların sevebileceği bir üründür. LED içeren modelleri ise daha modern bir görünüm ortaya koyabilmektedir. Beyaz ışık veren çeşitleri de bulunabilir. Lambanın dış camının rengi de aydınlatmada etki gösterecektir.

Armut Lamba Fiyatları

Armut lamba fiyatları, hemen hemen her bütçeye uyum gösterebilmektedir. 15 TL gibi düşük fiyatlarda da ürün bulunabilmektedir. Daha kaliteli ya da tasarım açısından daha farklı olan lamba modellerinin fiyatı 100 TL’nin üzerine çıkabilmektedir. Lamba fiyatları, kullandıkları enerji miktarına göre de değişiklik göstermektedir. Bu tarz lambalar, diğer lambalara göre daha fazla enerji tüketebilir. Bu nedenle, ürün seçimi yapılırken kaç Watt olduklarına da dikkat edilmelidir. Enerji tasarrufu açısından düşük özelliklere sahip olan lambalar tercih edilmemelidir.