Daha Zeki Olmak İstemez Misiniz? Bir Haftada IQ’nuzu Artırın!

Daha zeki olmayı kim istemez ki? Sadece bir haftada zeka seviyenizi artıracak birtakım çalışmalar yapmak ve bunlardan sonuç almak mümkün. Uzmanlar tarafından onaylanan program sayesinde sadece bir haftada zeka seviyesini yüzde 40 oranında artırmak mümkün. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Gerçekten etkili mi? Bu program sayesinde çözemediğiniz problemlerin üstesinden gelebilecek misiniz?

Uzmanlar yaptıkları araştırmalar sonrasında beynimizin ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyuyorlar. Tahmin ettiğimizden çok daha güçlü olan beynimizin sahip olduğu gücü korumak ve artırmak için bilimsel çalışmalar ve veriler bulunuyor. Bu verilerle birlikte beyin sağlığımızı korumak ve güçlendirmek artık mümkün. Peki beynimizi nasıl daha verimli kullanabilir ve beyin kaslarımızı güçlendirebiliriz? Uzmanlar bunun sırrını veriyorlar.


1 Hafta Süren Program Yayınlandı

Beynin vücutta bulunan herhangi bir kas grubundan bir farkı olmadığı belirtilirken özellikle İskoçya’da bulunan Edinburgh Üniversitesi Biyomedikal Bölümü Profesörü Mark Lythgoes sadece bir haftada beynimizi nasıl güçlendirebileceğimize yönelik bir program hazırladı. Bu programı meraklıları ile paylaştı.

Bir haftalık programın test edilmesi için bir çalışma yapıldı. 100 kişilik bir program ekibi belirlendi. Yapılan programın sonunda IQ seviyelerinde yaklaşık yüzde 40 oranında bir artışın meydana geldiği öğrenildi. Ortaya çıkan veriler bir önceki verilerle sonraki verilerin karşılaştırması olarak dile getirildi. Peki neler var bu mucizevi program içinde?

Haftanın belirli günlerinde uzmanlar mutlaka balık yenmesini öneriyor. Hafta başında hayata geçireceğiniz bu davranışın ilerleyen dönemlerde alışkanlık haline getirilmesi bekleniyor. Edinilmesi en önemli alışkanlıklardan birisi ise eğer imkan varsa işe yürüyerek ya da bisikletle gidilmesi olacaktır.

Beynimizi biraz yormak ve çalışmayan bölgelerin çalıştırılmasını sağlamak için bir sözlük edinin. Sözlükten bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına bakın ve öğrenin. Gün içerisinde cümle kurarken bunları kullanmaya çalışın. Yeni öğrendiğiniz cümleleri günlük hayatınız içerisine sokun.

Yoga pilates ya da meditasyon gibi vücudu rahatlatacak, bedeni esnetecek birtakım derslere katılabilirsiniz. Yeni insanlarla iletişime girmek beyni olumlu anlamda etkilediği için mutlaka yeni bir insanla tanışın ve sohbet etmeye çalışın. Hayatınızda bir değişiklik yapın. İşe daha önce hiç kullanmadığınız bir yoldan gidin. Televizyon seyredecekseniz ciddi bilgi ve tartışma programlarını seyredin. Günlük hayatınızda alkol ve kafein tüketmeyi bırakın. Bırakamıyorsanız ciddi oranlarda azaltın. Alışverişe çıkacaksanız yanınıza alacağınız alışveriş listesini evde bırakın. Bunun yerine listeyi ezberlemeye ve hafızanızı zorlamaya çalışın.

Çok ilginç gelecek ancak dişinizi daha önce kullanmadığınız ve kullanmaya alışık olmadığınız eliniz ile fırçalayın. Duş alırken bu sefer gözünüzü kapalı tutmaya gayret edin. Güne bir süre bulmaca çözerek başlayın. Böylece hafızanızı zorlayıp bilgileri akılda tutabilirsiniz. Zaman içerisinde tüm bu davranışları alışkanlık haline getirerek hafızanızdaki değişimi kalıcı hale getirebilirsiniz. Bir hafta boyunca yapılacak bu tür davranışlar ile hafızanızı güçlendirebilir IQ seviyenizi yüzde 40 oranında artırabilirsiniz.