Rüyada Pırasa Doğradığını Görmek

Rüyada pırasa doğradığını görmenin iki ayrı anlamı vardır. Biri rüyayı gören kişinin ömrünün uzamasına işaret eder. Rüyayı gören kişi sağlıklı ve uzun ömürlü olacak, hastalıklarına ilaç, dertlerine deva bulacaktır. Kişiyi yiyip bitiren ne derdi varsa çorap söküğü gibi arka arkaya çözüme kavuşacaktır. Bir diğer anlamıyla rüyada pırasa görmek kişinin güç ve kudret sahibi olması ile yorumlanır. Kişinin bundan sonra ki hayatında elinden tutacak biri olması ve arkasına alacağı bu güçlü kimseyle çok büyük işlere imza atacağına işaret eder. Bu kişi eş ya da akraba her kimse güç sahibi ve aklını çalıştırmayı bilen bir kişi olmaktadır. Rüyayı gören kişi daha iyi bir yaşama sürmek için akıl vererek, yön göstererek biraz da maddi destek sağlayarak plan yapmasına yardımcı olacaktır.

Rüyayı gören kişi anne ve baba himayesi altında yaşayan bir genç ise anne, babasının kendisine sağlayacağı iyi bir imkan ya da sunacağı iyi bir teklif içinde bu rüya aynı anlamı taşıyacaktır. Ancak rüyada pırasa görmek iyi işlere yorumlansa da rüyayı gören kişi rüyada pırasayı doğruyorsa bu durum biraz daha tersine düşünülerek bazı olumsuz olayların kapısını açmaktadır. Pırasayı doğramak kişi için kalp kırmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişi yakın zamanda kendisine gerçekten faydası olan ve her zaman yanında olan bir kişiyi çok ciddi şekilde kırmış veya ağlatmış anlamını taşır.


Rüyada Pırasayı Başkasına Vermek

Rüyayı gören kişi yediği ya da doğradığı pırasayı başkasına veriyorsa bu kişi yakın zamanda birilerine yardım eli uzatacak anlamına gelir. Kişinin hanesi içinde ya da dostları arasında fayda sağladığı, kimi zaman maddi destek çıktığı veya bir çok iş için akıl verdigi birileri olmasına işaret eder. Kişi bu rüyayı gördükten sonra da yardıma ihtiyacı olan bir yakınından telefon alabilir.

Pırasanın Faydaları Nelerdir?

Birçok bakımdan sağlık için fayda sağlayan pırasanın damar sağlığı için büyük derecede etki sağlaması en önemli özelliği olmaktadır. Damar hastalıklarını tedavi etmesi ve damar sağlığını koruması pırasanın faydaları arasında en başta yerini alır. Tam bir K vitamini deposudur. Vücuda ihtiyacı olduğu kadar ve yetecek kadar K vitaminini yükler. Sağlığa faydası çok ancak kalorisi düşük bir besin olduğu için diyet yapanlar sürekli menü listelerinde bulundururlar. Demir bakımından oldukça zengin olan pırasa yüksek tansiyona da iyi gelmektedir. Yüksek tansiyon hastalığı olan kişiler gün içinde pırasayı tükettikleri zaman o gün için tansiyonun yükselmesinin önüne geçmek mümkün oluyor.